Vybrali jsme pro vás 4 místa, kde v Praze rostou houby. Možná budete překvapeni, ale i v hlavním městě můžete najít téměř všechny druhy hub.
Klánovický les
Nejvíce houbařů najdeme nejspíše v Klánovickém lese. Nejoblíbenější místo je okraj lesa, místními nazývaného také Vidrholec či Fiedrholec. Rozkládá se na východním okraji Prahy. Les je celý chráněn, některé části jsou chráněné jako přírodní park, další část je přírodní rezervace Klánovický les a přírodní památka Prameniště Blatovského potoka. V lese se návštěvníci mohou pohybovat na velkém množství turisticky značených cest.
Les prozkoumali i mnozí mykologové. Díky tomu byly v této oblasti popsány různé druhy hub: křehulka orobincová, třepenitka pomněnková, holubinka chromová, holubinka Kavinova, holubinka maličká, holubinka Zvárova, hřib příživný, hřib siný, hřib rubínový.
Divoká Šárka
Dalším oblíbeným místem pro sběr hub v Praze je přírodní rezervace Divoká Šárka. Jedná se jeden z největších pražských parků. Mimo klasických druhů hub zde můžeme vidět i některé vzácné druhy či méně známé houby, například: bedlička hranostajová, hlívovník olivový, bedla špičkovitá, hřib příživný, píchavka závojová a další.
Hvězda
Mezi dalšími musíme zmínit také přírodní památku oboru Hvězda, rozkládající se na území Liboce. I zde jsou k nalezení oblíbené druhy hub, a pokud ne, máme alespoň příjemný zážitek z krásného prostředí.
Krčský les
Krčský les nebo také lidově nazývaný Krčák je nesprávné označení 285 hektarů lesní plochy Kunratického a Michelského lesa. Krčský les je asi nejoblíbenější místo pro odpočinek a rekreaci Pražanů.
Ať už se vydáte sbírat houby kamkoliv, myslete na to, že jste v lese a měli byste se chovat tiše a ohleduplně k ostatním a hlavně k lesu.