Zařizujete si cestovní pojištění vždycky u té samé pojišťovny, s níž máte dobré zkušenosti? Možná by nebylo na škodu být trochu méně konzervativní a dát šanci také jiným pojišťovnám. Co vy víte, třeba se za dobu, co využíváte služby jedné a té samé, mnoho věcí změnilo a jinde pořídíte lépe.
Cestovní pojištění by si měl pořídit každý, kdo překračuje hranice naší republiky, ať už míří za odpočinkem, nebo adrenalinem. Dnes na tom skutečně není nic složitého, takže výmluvy mohou jít stranou. Stačí párkrát kliknout myší, a hlavně dobře číst.
Jaké pojištění při cestě do zahraničí vlastně potřebujete?
Záleží na tom, co tam plánujete dělat, jaké vybavení si budete brát s sebou a na dalších kritériích. Pozor, ne všechno je obsažené v základním balíčku pojištění. Vždy je v něm v nějaké formě zahrnutá úhrada nákladů za ošetření, avšak za jiné služby si musíte připlatit.
V základu zpravidla nebývá zahrnuté pojištění storna pro případ neuskutečnění cesty (v současnosti třeba kvůli tomu, že onemocníte covidem), pojištění zavazadel pro případ poškození či ztráty apod. Popřemýšlejte tedy, co se vám vyplatí.
Jak je to s pojištěním sportů?
Nejlevnější cestovní pojištění v základním balíčku kryje pouze základní druhy sportů, při nichž nehrozí vysoké riziko zranění. Pokud jedete do zahraničí vyloženě za nějakým rizikovějším sportem, musíte se připojistit. A pozor, za rizikové se považují například i ferraty obtížnosti C, snowboarding a lyžování mimo vyznačená místa či sjezd náročných terénů na kole. I běžný člověk tedy může potřebovat připojištění sportů, nemusíte být žádný extra sportovec.
Kde si pojištění uzavřít?
Dnes je nejlepší a nejjednodušší uzavřít cestovní pojištění online. Nabízí to téměř všechny pojišťovny, na pobočku určitě nemusíte. Kromě toho si můžete pojištění jednotlivých pojišťoven také srovnat. Při srovnání cestovního pojištění hned víte, jaké se vám vyplatí nejvíce, ale nezapomínejte číst také podmínky.