Nick a Linsen, belgičtí naturisté, kteří cestují po světě nazí. Proč to dělají
Martina Mádlová
28. 10. 2017
Tlaky moderního života mohou být náročné a mnozí z nás zažili nutkání skončit v práci, zrušit smlouvu o nájmu nebo prodat dům a cestovat po celém světě klidně ve stanu nebo v autě. Ale kolik lidí to skutečně udělá? I když to možná zní šíleně, je to něco, co vezmete v úvahu, až budete číst příběh Linsen a Nicka, belgického páru, který tak žije.
Myšlenka se začala rodit v létě roku 2016, kdy oba navštívili několik naturistických kempů na cestě po Francii a Itálii. Připadalo jim, že jsou mnohdy nejmladšími návštěvníky. Ne, že by jim to vadilo, ale začalo je to zajímat. Důvod, proč to tak je. Aby ale mohli nalézt odpovědi na své otázky, musí získávat nové znalosti. Zároveň také chtěli šířit osvětu mezi mladými lidmi. Že naturismus není něco perverzního a nechutného, ale že je to opravdu skvělá zábava.
Čtěte také: Nejlepší nudistické pláže světa. Kde máte povoleno odhodit plavky?
Oběma mladým lidem je 30 let a většinu svého volného času i peněz tráví na cestách, setkávají se s novými lidmi, objevují nové kultury a snaží se získat lepší přehled o tom, co se děje v tomto světě.
Někdy v roce 2010 nebo 2011 se do naturismu pustili opravdu naplno. Osvobození od oděvů pro ně bylo mimořádné, opravdová čistá svoboda. Proto píší svůj blog a dávají fotky na Instagram. Chtějí tento pocit sdílet i s ostatními lidmi.
Naturismus nebo nudismus je hnutí či směr, kterým se jeho propagátoři snaží ukázat, že nahota je zcela přirozená a v pořádku i na veřejných místech i v soukromí bez přímé souvislosti se sexualitou.
Naturismus pro lidi na celém světě
Dalším milníkem jejich nahého života byl 3. červenec 2017, kdy zahájili svou snahu pozorovat možnosti nudistů po celém světě a šířit osvětu. Zvolili si cestu, která je povede přes Evropu, Asii, Austrálii, Nový Zéland, Ameriku a další země.
Jejich cílem je ukázat světu, že naturismus je opravdu pro každého, bez ohledu na věk, pohlaví, profesi či národnost. Na svých cestách nechávají mluvit i ostatní naturisty, sdílet své názory i to, jak fungují ve svém vlastním prostředí.
Jedním z důvodů, proč se také vydali na cesty, je i omezená nabídka nudistických zařízení v Belgii. K dispozici je jen jedna pláž a několik klubů a saun. V Belgii je podle nich naturismus stále tabu. Vnitrostátní nudistická organizace počítá přibližně se 7000 členy, i když podle neoficiálních statistik by jich mohlo být mnohem víc. Mnoho Belgičanů si svůj čas v nahotě užívá, ale nechtějí se nazývat nudisti nebo naturisti, aby neměli potíže se svým okolím.
Čtěte také: 27 letá žena procestovala celý svět. Jak se jí podařilo navštívit 196 zemí
Nick a Lins zatím cestují většinou po zemích, kde je nahota akceptována. I když se jim také stalo, že se před nimi lidé raději otočili a šli jinam, když si všimli, že jsou nazí. Nebo že jedou kolem nich a bojí se podívat. Ale mnohem víc se prý stane, že se lidé také začnou svlékat, když vidí, že je nahota přirozená. Jen potřebují malý impuls.
Zatím se jim stala jen jedna nepříjemnost, na pláži v Řecku k nim přišla jedna německá žena ve středním věku a řekla jim, že nudismus je v Řecku zakázán zákonem. Odpověděli jí na to, že tento problém budou řešit, až přijde policie. Nikdy se jim to ale nestalo.
„Protože život je lepší bez oblečení.“
Cestování na plný úvazek
Dříve oba cestovali jen několikrát ročně, ale v současnosti už cestují opravdu na plný úvazek. Někdy jen kousek a jindy k velmi vzdáleným místům. Jejich zvědavost a touha něco dokázat je žene dál a dál a už zažili mnoho skvělých dobrodružství, které jim přineslo úžasné vzpomínky. Oba se shodují na tom, že mají tu nejlepší závislost na světě.
Čtěte také: Jak vydělat přes 9000 dolarů za fotky z dovolené? Tento pár to dokázal
Oba chtějí cestovat tak dlouho, jak jen to bude možné a udělat si na cestě tolik přátel, kolik jen půjde. Chtějí dosáhnout svého cíle a vytáhnout naturismus ze stínů a ukázat nahotu bez sexuálního podtextu. Ukázat lidem, že je opravdu zábavná, a že lidské tělo není nic, za co by se měli stydět.