Cestovat a zažívat dobrodružství je sice krásná činnost, ale vyhlídka nepohodlných hotelových postelí, vás od každého výletu odrazuje. Milujete adrenalin? Přespěte zavěšeni na lanech v lanovém centru v Německu.
Zdroj: Shutterstock.com
I když se vaše dočasné lůžko zpravidla tváří přívětivě, ráno z něj vstáváte s pocitem, že sotva jste předešlého dne zamhouřili oči, každá i ta sebemenší kůstka ve vašem těle se v noci účastnila divoké párty a zapomněla se vrátit zpět. Představte si ale, že byste spali na obláčku. To by se to jinak vstávalo vstříc novým poznáním a zážitkům.
Spaní na obláčku? Utopie. A možná ne…
V bavorském lanovém centru Waldseilgarten si prožitek nebeského spaní můžete dopřát, takže nějaká parodie na „princeznu na hrášku“ vám už nebude kazit dovolenou.
Waldseilgarten krom klasických atrakcí, která lanová centra nabízí, přišlo i s originálním nápadem – spaní na stromech či ve vzduchu. Podle své odvahy si můžete vybrat tři varianty takového nocování.
Adrenalinově nejméně náročná varianta nabízí spaní na dřevěných podestách, které jsou ukotvené mezi stromy přibližně ve výšce 7 metrů. Pravda, dřevěná podesta obláčkem ani nadýchaným prachovým peřím sice nezavání, ale šelest větví a hvězdné nebe je krásná ukolébavka.
Pokud však přeci jen trváte na těch obláčcích a slovo závrať hledáte ve slovníku cizích slov, je tu pro vás druhá možnost. Tou je spaní v jakémsi stanu zavěšeném na stromě vysoko nad zemí.
Tam, kde jiným mrzne úsměv, pro druhé zábava začíná
Ve Waldseilgarten však vycházejí vstříc i větším šílencům, kteří chtějí skutečně spát na dosah nebe. Pro ty, co mají skutečně pro strach uděláno, výšky je uvádějí v euforii a milují pohled na svět z ptačí perspektivy, je v nabídce parku také spaní na stěně.
Spaní na skalní stěně, je mezi lezeckými profíky, kterým v žilách koluje kamzičí krev, běžné, jako pro nás, kteří respektujeme gravitační zákony, kupování rohlíků. Když takový horolezec zdolává stěnu a nachýlí se čas odpočinku, zabivakuje na vertikálním lůžku, které je lany upoutáno ke stěně a ve výšce 1000 až 2000 metrů si jde klidně spát.
Nejste sice žádní strašpytlové, ale jen tak si spát 2000 metrů nad zemí přilepení k nějaké stěně, to už je trochu moc legrace najednou, že. Nebojte. Spaní na stěně v areálu Waldseilgarten nabízí mírnější variantu. Spí se ve výšce pouhých 100 až 300 metrů.
Na druhou stranu, pokud se rozhodnete divoce převalovat nebo snad být náměsíčným, je už asi jedno, jestli jste ve výšce 300 nebo 2000 metrů, ale třeba takový způsob nocování zahrnuje i zapůjčení padáku, se kterým se pro jistotu můžete uložit ke spánku.