Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Jak si správně uspořádat batoh na dlouhé cesty? Inspirujte se radami odborníka

Martina Mádlová

Martina Mádlová

5. 1. 2018

Batoh je nezbytnou součástí každého dlouhého výletu. Pomáhá vám uspořádat všechny potřebné věci tak, abyste je měli vždy po ruce. Jak ho správně zorganizovat radí generální ředitel společnosti RoadCover, Eugene Beck.

Pokud se chystáte na dlouhý silniční výlet, je důležité mít místo pro uložení všech důležitých položek. Dlouhá cesta může být zábavným začátkem k zahájení rodinné dovolené. Ještě předtím je ale potřeba vše pečlivě zabalit a hlavně naplánovat. Určitě si chcete každou minutu cesty náležitě vychutnat, ale zároveň byste měli být připraveni i na všechno, co by vás mohlo potkat.

Jak správně uspořádat batoh?

Batohy jsou různé a často se liší v designu. Většina z nich ale má dvě hlavní oblasti pro uspořádání věcí – menší kapsy a větší oddíly.

Ko Lanta – autentické Thajsko i plážový ráj pro turisty

Tipy k organizaci batohu:

  1. Spodní levá kapsa – do ní se jednoznačně hodí láhev s vodou. Voda je totiž na každém výletu to nejdůležitější a zásadní. Udrží vás v kondici a zůstanete bdělí a pozorní, zejména v případě, že jedete autem nebo se jakkoliv pohybujete po silnici nebo nebezpečných cestách.
  2. Kapsa vlevo nahoře – tam se nejvíce hodí sada první pomoci neboli lékárnička. Ta je vždy důležitá pro mimořádné situace na silnicích. Na cestu si vezměte nějakou průhlednou taštičku nebo vhodný obal, abyste všechny položky viděli a měli přehled. Do lékárničky vložte desinfekci, léky proti bolesti, léky, které pravidelně užíváte, léky na případné střevní potíže, krém na opalování, antihistaminové tablety či masti, pinzetu, náplasti, obinadla, nůžky.
  3. Menší oddělená kapsa – výborné místo pro toaletní potřeby. Vložte do ní kartáček na zuby, zubní pastu, něco na vyčištění a namazání tváře, krém na ruce, opalovací krém a sprej odpuzující hmyz a klíšťata. Přípravky vložte do spodní části kapsy tak, že v případě, že se vám něco vylije, nebude od přípravku celý batoh. Nahoru do kapsy pak ještě patří pláštěnka a pokrývka hlavy (pokud ji zrovna nemáte na hlavě).
  4. Hlavní oddíl batohu – v něm mějte vždy oblečení. Vhodné místo je to i pro tablet nebo notebook, protože oblečení poskytuje přístrojům vhodnou ochranu před nárazem.
  5. Kapsa vpravo – toto místo je ideální pro mobilní telefon, hudební přehrávač, nabíječku, peněženku s doklady. Hodí se i pro uložení zapsaných klíčových telefonních čísel.
  6. Pravá dolní kapsa – do této kapsy si uložte nějakou dobrotu na rychlé občerstvení. Ideální jsou energetické tyčinky, arašídy, rozinky a sušené ovoce.
  7. Bezpečnost – vždy se ujistěte, že máte vše bezpečně uložené a batoh správně uchycený. Určitě nechcete cestou nic poztrácet nebo rozbít.

Do batohu můžete samozřejmě přidat i další věci, které jsou pro vás nezbytně nutné. Záleží na jeho velikosti i místě, kam směřujete. Klidně si zabalte i karimatku, spacák, náhradní boty, mapu či pěknou knížku. A především nezapomeňte kopec dobré nálady a pravé cestovatelské nadšení. Šťastnou cestu.

Ohodnoťte tento článek:
1,4
Právě čtete

Jak si správně uspořádat batoh na dlouhé cesty? Inspirujte se radami odborníka