Myslíte si, že cestování je jen pro mladé a jakmile se přehoupnete do určité věkové hranice, máte s cestami utrum? Tak na tento mýtus zase rychle zapomeňte. Nikdy totiž není pozdě na to, podívat se kamkoliv na světě, pokud vám nechybí odvaha, odhodlání a někdo blízký, kdo vám bude na cestách dělat společnost. Inspirujte se těmito třemi „stařenkami“ a přesvědčte se sami, že vše jde, kdy se jen trochu chce.
Neeri Gándhí (60), Monika Chanana (51), Sarita Manochová (62) a Pratibha Sabharwal (61), která později nahradila Saritu, jsou dělnice z Dillí. Jejich snem ale bylo cestovat, a tak se na stará kolena rozhodly, že je nejvyšší čas s tím něco udělat. A svůj sen si začaly plnit v roce 2016.
Mladý pár na cestách odhaluje pravdu, která se skrývá za okouzlujícími cestami
Jejich cílem bylo pokořit celou Indii. Na začátku své cesty vyjeli z Dillí do Rameshwaramu, od severu k jihu a přejely pět států Uttar Pradesh, Madhya Pradesh, Maharashtra, Karnataka a Tamil Nadu. V roce 2017 se přiblížily přes Rajasthan a Gujarat a měly za sebou celkem 4000 km.
Blog o jejich cestování a zážitcích
Všechny své cesty i zážitky detailně popisují na svém blogu s názvem Women On The Highway.
Jejich stránka je nabitá zážitky ve formě videí, fotografií i informací o zdravotním stavu, který musí řešit většina starších cestovatelů. Jejich odvaha je obdivuhodná a spoustu lidí překvapila, protože nedokázali pochopit, že tyto ženy ani ve svém věku neztrácejí své sny a naděje a že mají stále dost energie, aby je proměnily ve skutečnost.
Mladý pár si splnil svůj sen a cestuje v dodávce po Austrálii. Proč byste je měli napodobit?
Proč začaly ženy z Dillí cestovat?
Všechny tři ženy se vydaly na cestu, která změnila jejich život, v roce 2016. Odjeli z Dillí do Rameshwaramu. Svou cestu měly velmi dobře naplánovanou a trvala 29 dní s 23 mezipřistáními, které pokryly 4400 kilometrů. Překonaly mnoho překážek a rozhodly se, že to rozhodně není ještě konečná.
Osvojily si nové dovednosti a zvykly na moderní technologie, ať už se jednalo o nejnovější kamery, telefony. Naučily se vyměnit pneumatiky na autě, opravit auto a pochopily provoz na tamních silnicích.
Proto naplánovaly další trasu a 6. března letošního roku se vydaly na cestu dlouhou 4000 km již právě bez Sarity.
A jejich cesta bude vypadat takto: Delhi – Sikar – Bikaner Jodhpur – Jaisalmer – Barmer – Palanpur – Patan (Rani ki vav) – Modhera (Slunný chrám) Ahmedabad – Rajkot – Jamnagar – Dwarka – Porbandar Somnath – Diu Mahuva – Ahmedabad – Abu (18,19,20) Udaipur -Nathdwara, Ajmer -Neemrana / Jaipur –Delhi.
Jedna věc je jistá. Bez ohledu na to, jaké překážky jim přijdou do cesty, zda je budou zastavovat policisté nebo narazí na nepříjemné zaměstnance hotelu, v hotelových pokojích potkají šváby či krysy nebo se dokonce dostanou do míst, kde nebude žádný mobilní signál, ony mají správnou odpověď na každou skepsi a odrazování. Pro ně jsou to všechno zážitky. I když někdy negativní, nudné a obyčejné. Všechny dodávají barvu a smysl jejich životu.
„Dámy a naši drazí pánové, oslavujte každý den, vydejte se do neznámých zemí. Život je jedno velké dobrodružství.“